Cocktail

Jezero Enriquillo a jeho 5 NEJvětších zajímavostí

bigstock-iguanas-at-the-entrance-to-the-87878399_1000

Dominikánská republika – to nejsou jenom okouzlující pláže, posypané třpytivým pískem v těsné blízkosti tyrkysového moře. Toto místo, které si zamilovaly miliony turistů z celého světa, ukrývá jeden přírodní klenot. Tím je Lago Enriquillo, v překladu jezero Enriquillo, s nímž je neodmyslitelně spjato 5 zajímavých NEJ!

A chcete znát to nejvíce NEJ v rámci celé Dominikány? Čtěte o jejich 7 silných stránkách.

Největší jezero Dominikánské republiky

1_800

Zdroj obrázku:wikimedia.org

Lochnesky, vodníci, jezerní královny a další obyvatelé jezerních pustin mají v Dominikáně utrum. Pokud se nerozhodnou nastěhovat přímo do jezera Enriquillo (nebo vedlejšího Étang Saumâtre), tak si tady ani neškrtnou. V opačném případě se mohou pochlubit parádním bejvákem uprostřed modrozelených pustin, na dně největšího jezera Dominikánské republiky, které disponuje více než 35 425 ha. Pozor, jeho rozloha rok od roku narůstá!

Nejníže položený bod Karibiku

2_640

Zdroj obrázku:wikimedia.org

Koho by napadlo, že právě jezero Enriquillo představuje vůbec ten nejníže položený bod celého Karibiku? Je to ale opravdu tak. Slané jezero je umístěno rovnou 44 metrů pod hladinou moře! Potápěči si zde zajisté přijdou na své. Pokud je teda svou návštěvou nepoctí krokodýlí kolonie, která patří mezi unikátní obyvatele této jedinečné slané laguny.

Nejzajímavější obyvatelé jezera

5_1280_02

Zdroj obrázku:wikimedia.org

Jezerní lid, královnu a lochnesku jsme už probrali výše. Teď se zaměříme na opravdové unikáty, které toto slané jezero obývají. Enriquillo je jedno z mála slaných jezer na světě, která jsou obývána krokodýly (to potápění bereme zpět!). Narazit zde můžete na významnou populaci krokodýla amerického, endemického leguána nosorohého nebo na několik druhů plameňáků.

Nejjižnější karibská část

4_640

Zdroj obrázku:wikimedia.org

Jezero Enriquillo je kromě své rozlohy a hloubky také nejjižnější karibskou částí. Ze severu jej ohraničuje pohoří Sierra de Niebla, z jihu pak Sierra de Bahoruco. Samotné jezero je součástí národního parku Lago Enriquillo e Isla Cabritos o rozloze 404 km².

Nejzajímavější ostrov jezera

3_1000_02

Zdroj obrázku:Pixabay.com

Součástí jezera je také ostrov Isla Cabritos, jehož povrch je tvořen především kaktusy. Pro jiné zástupce flóry zde bohužel není vhodní podnebí. Pokud tedy nacházíte zálibu v sadomasochistických hrátkách, není od věci ostrůvek navštívit. Pro ty méně odvážné doporučujeme setrvat na palubě motorového člunu nebo loďky, kterou se uvnitř jezerního národního parku přepravujete.

Jezero je jedním nikoli jediným lákadlem

6_800

Zdroj obrázku: i1.trekearth.com

Pokud už vás přestane bavit povalování na zdejších plážích, popíjení karibského rumu a pozorování nezapomenutelných západů slunce, vydejte se na průzkum jezera Enriquillo, na jehož konci vás čeká návštěva tradičního haitského trhu, ležícího přímo na hranicích. Během plavby si můžete zkusit nakrmit kolonii krokodýlů nebo si (bezpečně) zaplavat v chladivých vodách sirného jezírka. Dominikánská republika je místem, kde se mísí jeden kontrast s druhým. Bylo by škoda zdejší kolorit nepoznat na vlastní kůži (ty krokodýly vytěsněte!). Co myslíte? 

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz