Cocktail

Cestovat lodí je originální a zábavné

Na úvod je nutné říct, že lodě jsou opravdu luxusní záležitostí. Váš pobyt v přepychovém plovoucím hotelu tak bude především pohoda a relax. Cena lodního lístku zpravidla zahrnuje všechno jídlo i služby, některé se ale platit musí, obvykle pomocí speciální plavební karty, kterou dostanete při nalodění a jejíž „obsah“ zaplatíte poslední den plavby. Do „loďáku“ si rozhodně vezměte společenské oblečení na večerní programy či večeře, cestovní pas, víza a peníze na spropitné – toť vše. A mořské nemoci se nebojte - Velké lodě jsou vybaveny nejrůznějšími stabilizačními systémy a trasy jsou navíc plánovány tak, aby bylo moře v dané lokalitě co nejklidnější.

bigstock-back-view-of-young-couple-hugg-77731520_1000

Plavba po moři? Zábava od rána do večera

Jediný, kdo na loď nesmí, jsou těhotné ženy po 23. týdnu těhotenství a děti do 6 – 12 měsíců. Vy všichni ostatní se ale připravte na dobu nezřízené zábavy - Na velkých výletních lodích bývá tolik možností vyžití, že mnohem pravděpodobněji než nudu budete prožívat touhu zjistit, co že je to to jacuzzi a jak asi vypadá surfařská vlna. Zkrátka – pro každého tu je něco. Sportovci se jistě těší na běžeckou dráhu, bazény či lezeckou stěnu, požitkáři zase ocení masážní salóny, lázně a kavárny. Všichni potom můžou navštěvovat nejrůznější vzdělávací, dovednostní a sportovní kurzy anebo prostě jen nakupovat v duty free shopech.

Na svých plavbách ale hlavně nezapomínejte z lodě dostatečně často vystupovat, abyste poznali co možná nejvíc z cizích krajů. V nabídkách cestovních kanceláří bývá také velké množství fakultativních výletů na všech zastávkách plavby. Nic vám ale nebrání prožít celý den po svém.

Chtěli byste zjistit více informací o plavbách i v jiných oblastech? Zkuste plavby Středomoří nebo navštivte obecnější stránky s podrobnějším přehledem různých plaveb po světě – plavby po moři.

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz