Cocktail

7 silných stránek Dominikány, kterým neodoláte

bigstock-caribbean-beach-in-dominican-r-110385452_1000

Dominikánská republika je oblíbenou dovolenkovou destinací, o tom není sporu. Nabízí pláže, nad jejichž krásou můžeme jen žasnout, čiročirou vodu a báječnou atmosféru, jež je pro Karibik tak typická. Odolat se jí dá jen těžko.

Nejvíce turistů, kteří se do Dominikánské republiky vypraví, skončí v nejpopulárnější lokalitě Punta Cana – jede sem každý třetí! Zbytek si vybere buď luxusem oplývající Juan Dolio, klidná letoviska v Samaná nebo aktivnější a dobrodružnější Bayahibe. Každý si zde může najít to své. Čím Dominikána láká návštěvníky nejvíce?

1. Zdejší pláže jsou oficiálně těmi nejkrásnějšími na světě

Na plážích v Chorvatsku se vám může stokrát líbit, ale pocit, že relaxujete na těch plážích, které jsou chápány jako ty nejkrásnější na světě, si užijete jedině v Dominikáně. Označilo je tak dokonce UNESCO. Záleží už jenom na vás, zda se vydáte za běloučkým pískem východ, za tím zlatavým na sever nebo za šedavým na západ.

2. Mají tu vyhlášený rum, jeden z nejkvalitnějších

Milovníci rumu si při myšlence na Dominikánskou republiku svůj oblíbený nápoj pravděpodobně ihned vybaví. Aby ne, zdejší rum má tradici i dobré jméno – a samozřejmě dobrou, ba dokonce vynikající chuť. Nejznámější jsou značky Brugal a Barcelo a koupíte je zde výrazně levněji než kdekoli jinde, což by jako doporučení měli brát ti, na které milovníci rumu čekají v české kotlině.

Náš tip: Nemáte-li rádi rum v jeho čisté podobě, ochutnejte daiquiri – rum s citrónovou šťávou.

3. Doutníky, doutníky, doutníky

Všichni, kteří propadli vášnivému kouření a vychutnávání doutníků, se budou v Dominikánské republice cítit jako v nebi. Říká se, že ty nejznámější doutníky jsou z Kuby, ale ty nejlepší z Dominikány. Ostatně se o tom můžete sami přesvědčit, chcete-li. Ručně vyráběné doutníky jsou zdejším „zlatem“ podobně jako rum.

bigstock-cigar-factory-in-la-romana-do-112713881_1000

4. Golf se hraje na více než 30 hřištích

Jestli patříte k náruživým hráčům golfu, nebo jste ho naopak nikdy nehráli a chtěli byste to jednou zkusit, vydejte se na některé ze zdejších více než 30 hřišť a dejte se do toho. Kolik návštěvníků po příletu domů řekne, že hrálo golf v Dominikánské republice? Můžete být jedni z mála! K nejvýše hodnoceným patří Playa Grande umístěné na útesech, La Cana nebo hřiště The Teeth of the Dog. Poslední dvě zmíněná patří do TOP 50 hřišť světa.

5. Leží tu známý Bacardi Island

Ostrov Cayo Levantado, ležící při pobřeží poloostrova Samaná, se neobjevil v reklamách na známý alkoholický nápoj náhodou. Tvůrci reklam si ho vybrali pro jeho nezaměnitelnou atmosféru Karibiku, pro jeho skvostné pláže i z toho důvodu, že zde nebývá „hlava na hlavě“ – na ostrově jsou totiž jen dva resorty a turistů se pohybuje tak akorát. Po natáčení reklam turisté začali ostrov nazývat Bacardi Island a místní si na to už tak nějak zvykli.

Aby zvláštností nebylo málo, říká se, že na Bacardi Island kdysi piráti zakopali nemalý poklad. Proto zde můžete spatřit nadšence usilovně hledající cokoli, co by ho mohlo připomínat.

bigstock-dominican-summer-78625223_1000

6. Plávání s delfíny není nic neobvyklého

Pobyt v Dominikánské republice si můžete snadno ozvláštnit neobvyklými aktivitami, například si můžete zaplavat s delfíny. Za novým zážitkem tohoto rázu se vydejte do Matini Parku v blízkosti města Santo Domingo, kde se za dozoru instruktora můžete směle potopit do bazénu k delfínům. Když už tu budete, můžete vyzkoušet kontaktní zoo nebo některý z připravených programů.

7. Tančí se tu merengue

Naučte se tančit merengue. Nebo se na tento tanec plný vášně alespoň podívejte. Můžete ho vyzkoušet, nemusíte se ho vlastně ani učit. Zážitek to bude tak jako tak. V merengue se mísí africké rytmy s latinskoamerickými tanci a výsledek toho všeho je úžasný!

Zakuste chuť Karibiku v Dominikánské republice!

Seznam sedmi es v rukávu, která Dominikána má a nebojí se je použít, už znáte. Teď už nezbývá než je poznat a zažít na vlastní kůži. Který důvod k cestě pro vás bude tím nejpádnějším? 

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz