Cocktail

Víte, co je cool dělat v Portoriku? Máme pro vás tipy!

bigstock-puerto-rico-77103329_1000

Portoriko sice může být synonymem pro ničím neomezovanou relaxaci na nádherné pláži, ale také nabízí mnohé aktivity, při nichž si můžete užít legraci nebo vyplavit trochu toho adrenalinu. Tady je TOP 10 aktivit, o nichž byste měli vědět!

Potápění, plavání, objevování… V Portoriku si najde zábavu podle svého gusta opravdu každý. Stačí jen zjistit, jaké jsou možnosti a kam se za nimi vydat. Po přečtení následujících řádků budete mít jasno.

1. Objevování podvodního království

Jenom hodinku jízdy od San Juanu je ráj stvořený pro všechny, kteří rádi objevují jeskyně a nejrůznější hříčky přírody pod vodou. Třetí největší podvodní řeka tu vytesala skutečně nadpozemsky krásné kousky. Na vás je objevit je a maximálně si to užít!

Náš tip: Nepouštějte se do toho sami. Vydejte se pod vodu s profesionálním doprovodem z Aventuras Tierra Adentro.

2. Jízda na kajaku ve spojení s přírodou

Na jihozápadě Portorika můžete zakusit jízdu na kajaku a dobytí ostrůvku s mangrovníky a s divokou tropickou flórou a faunou vůbec. Zvláštností tu nejsou vzácní ptáci, krabi, ještěrky, želvy, delfíni a nepřeberné množství druhů ryb. Přímo v La Paguera se dá najít asi 30 různých ostrůvků, přičemž ten nejbližší se nachází už jednu míli od pobřeží. V některých místech můžete objevit mosty vytvořené srůstajícími stromy a jejich větvemi.

bigstock-woman-exploring-calm-tropical--115550465_1000

3. Zběsilá jízda na laně za svitu měsíce

Tato atrakce nabízí pořádně adrenalinový zážitek. Jižně od San Juan na okraji Carite National Forest můžete zkusit zip-lining, jízdu na laně přes zarostlý les a pozor – v noci, za svitu měsíce. Jakmile jízdu úspěšně absolvujete, čeká vás taková malá afterparty uskutečněná správcem atrakce. Těšit se můžete na táborák, místní pivo, vynikající maso a skvělou hudbu.

4. Pořádná expedice na kole kolem Portorika

Domluvte si vyjížďku na kolem Portorika a užijte si každý jeho kilometr. Nejen že se pokocháte nádherou kolem, ale ještě k tomu poznáte fajn spolujezdce, se kterými potom můžete báječně oslavit každý projetý den!

5. Surfování v Rincónu

Na severozápadě Portorika se nachází Rincón, který si získává srdce surfařů už od roku 1968, kdy se zde konal světový šampionát. Divočejší Atlantic se tu setkává s klidnější Karibským mořem a výsledkem není nic jiného než dokonalé podmínky pro surfaře nejrůznějších dovednostních kategorií.

Náš tip: Na tomto místě se dají skvěle pozorovat velryby, což byste si rozhodně neměli nechat ujít, když zrovna nebudete brázdit parádní vlny.

6. Turistika a kempování v El Yunque

El Yunque je úchvatný tropický deštný prales protkaný rozmanitými cestičkami jak na lehkou procházku, tak na delší a náročnější turistiku, s krásnými a ještě krásnějšími výhledy. Výjimkou nejsou dech beroucí výhledy na okolní krajinu a malebné vodopády.

V pralese můžete v klidu odpočívat i kempovat. Nežijí tu medvědi ani hadi, kteří by vás ohrožovali na zdraví nebo životě.

bigstock-rainforest-path-59829455_1000

7. Turistika a sledování ptáků v Guanica State Forest

Jihozápad Portorika nabízí dokonalý kompromis aktivního a pasivního odpočinku. Je jím Guanica State Forest, pravděpodobně nejkrásnější prales v Karibiku, chráněný jako rezervace už od roku 1981. Vede zde celkem 36 mil pěkných stezek, z nichž si některé (nebo všechny) můžete vybrat pro své pěší putování, a je skutečně nádherné alespoň na chvíli se zastavit a pozorovat zdejší rozmanité druhy ptáků v jejich letu. Ke všemu zde roste více než 700 druhů rostlin, což je úplná pastva pro oči.

8. Potápění v Las Cuevas of Desecheo

Karibské Galapágy, tak by se dal nazvat ostrůvek Desecheo nacházející se 13 mil západně od Portorika. Na ostrůvku samotném toho příliš k vidění není, protože se zde často soustředila armáda a dokonce by tu od roku 1940 mohla být i munice, jež dosud nevybuchla.

Pod vodou se ale skrývají naprosté přírodní poklady sestávající z nádherných kaňonů, jeskyní, jeskyněk a oblouků, které vytvářejí úžasné podvodní hřiště pro všechny potápěče.

9. Návštěva Mona Island

Ještě o něco dál než Desecheo, 41 mil západně od Portorika, leží Mona Island, rozkládající se na 22 mílích čtverečních.  Ostrov je neosídlený a je zde nádherná ekologická rezervace. Kempovat a v klidu pohybovat se tu dá od května do listopadu, v ostatních měsících probíhá lovecká sezóna a pobyt není úplně nejbezpečnější.

bigstock-view-from-el-morro-1888378_1000

10. Extrémní závod Hell Mile

Tahle aktivita je tedy vážně jen pro otrlé, které jen tak něco nepoloží. Mottem tohoto závodu je v tom smyslu, že na trati můžete i zemřít, ale neexistuje, abyste se vzdali jen tak, protože nemáte síly běžet dál. Závod spočívá v uběhnutí jedné míle do kopce a z kopce, a to celkem třikrát za sebou. Poprvé běžíte nalehko, podruhé s sebou máte nálož 3,75 kg (ženy) nebo 6,25 kg (muži), potřetí dokonce ženy táhnou 6,25 kg a pánové 12,5 kg. Už jsme říkali, že je to jen pro otrlé?

Vyberte si svou aktivitu a vychutnejte si pobyt na Portoriku! 

Jestli vám dlouhé a nečinné ležení na pláži přijde fádní, vyzkoušejte některou z aktivit ze seznamu a užijte si pořádnou zábavu a vzrušení. To by totiž na žádné dovolené nemělo chybět!

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz