Cocktail

Plavby západní Karibik – korály a želví ostrovy

Do oblasti západního Karibiku můžeme zahrnout jak Kajmanské ostrovy, ostrovní Haiti nebo Jamajku, tak přímořské státy Belize, Honduras či Mexiko. Je tedy jasné, že v téhle části Karibiku na vás kromě bílých pláží čeká také bohatá indiánská historie, která je především v Mexiku či Belize dodnes patrná na mnoha archeologických nalezištích. Při plavbě po západním Karibiku budete mít těžké rozhodování – koupat se na kouzelné pláži pod palmami anebo se vydat k mayským hrobkám?

Právě v Belize budete řešit přesně tohle dilema, o kus dál, na ostrůvku Roatán státu Honduras už ale budete mít jasno – zdejší pláže jsou prý nejkrásnější v celém Karibiku. Ostrůvek sám je do velké míry člověkem nedotčený a i zdejší korálové útesy jsou velmi krásné a zachovalé. Na nedalekých Kajmanských ostrovech si v průzračném moři můžete zaplavat s želvami, kterých tu je opravdu dost – i samotným ostrovům se někdy říká „želví“.

Plavba na Jamajku a do Mexika

Vyznavači hudby reggae si přijdou na své až na Jamajce – černo-zlato-zelená vlajka samostatnosti tu vlaje od roku 1962, marihuana tu ale jako plevel roste odnepaměti. Proto i když je její užívání mimo zákon, je pro Jamajčany něčím jako pro nás pivo. Na asi 200 km vzdáleném Haiti výletní lodě často kotví v naprosto privátním přístavu, takže pláž, kde se budete koupat, bude jen a jen vaše.

V Mexiku se ale těšte na rušný jihoamerický přístav, třeba na Acapulco, jedno z nejnavštěvovanějších mexických měst. Leží na rozhraní tropické džungle a bělostného pobřeží, které se klikatí v něžných lagunách. Kdysi důležité obchodní město bylo častým cílem pirátů, dnes turistů.

Konkrétní plavby Západní Karibik

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz