Cocktail

Plavby Východní Karibik – Tam kde kotvil Kolumbus

Východní Karibik není žádné oficiální označení, můžeme tak ale chápat skupinu ostrovů, kam patří Bahamy, Bermudy, Portoriko, Dominikánská republika či Panenské ostrovy a ostrůvky Sv. Tomáš a Sv. Martin. Tato část Karibiku je také prvním kusem země, který objevil Kryštof Kolumbus – konkrétně jde o Bahamy, na nichž se Kolumbus vylodil v domnění, že jde o Indii.

Dnes už je naštěstí Karibské moře důsledně zmapováno a neplavíte-li se zrovna k Bermudskému trojúhelníku, nemusíte se bát, že se objevíte v Indii. Karibik je velmi oblíbeným turistickým cílem především pro svoje nádherné pláže, čistou vodu a exotickou atmosféru.

Karibský klid a plavání s delfíny

Na ostrůvcích Sv. Tomáš a Sv. Martin panuje typický karibský klid. Kilometry pláží omývá modrozelené moře, pod jehož hladinou žije svým životem bohatý podmořský svět. Nízké ceny na Sv. Tomáši sem lákají cestovatele všech kategorií, kdysi však ostrov rádi okupovali karibští piráti. O kus dál v Portoriku se v srdci ostrova nachází divoký deštný prales El Yunque, kde roste mnoho druhů orchidejí a vzácné stromy.

Pokud vás spíš než kytky lákají delfíni, můžete si s nimi zaplavat v moři poblíž Panenských ostrovů. Cestovní kanceláře také nabízejí jízdu podvodní motorkou. Pokud jste ale spíš duše romantická, můžete např. na Dominikánské republice nastoupit do kajaku a plavit se do džungle za podivnými tropickými zvuky a vůněmi.

Konkrétní plavby východním Karibikem

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz