Cocktail

Nejlepší místa v Karibiku aneb kde určitě zakotvit

Bahamy – Souostroví skládající se z asi 700 ostrůvků je oblíbeným potápěčským letoviskem. Je tomu hlavně pro velmi čisté a poměrně mělké moře. Lidé jsou zde milí a připraveni vám poskytnout ty nejlepší služby. Také jsou ale zvyklí na vysoké ceny a spropitné. Zajímavostí Baham je třeba ostrůvek CocoCay, kde se můžete potopit k vraku letadla nebo ochutnat místní koktejl coco loco ze zdejšího rumu.

Dominikánská republika – Do Dominikánské republiky jezdí většina lidí hlavně za krásnými plážemi, ale není to zdaleka to jediné, co vás tu čeká. Navštívit můžete třeba národní park Los Haitises, kde rostou mangrove a tyčí se tu vápencové skály mogotes. A všude kolem najdete pěstitelské zahrady s mandarinkami, ananasy, papájou nebo kávou.

Sv. Martin – ostrůvek Sv. Martin je sice nejmenším ostrovem, patřící dvěma státům (Anglii a Holandsku), i tak tu ale mají spousty pláží a především vynikající kuchyni. Francouzský vliv spolu s karibskými surovinami tvoří unikátní a vynikající koktej dobrot. Sv. Martin je nazýván gastronomickým rájem Karibiku.

Svatá Lucie – Dvě sopečné homole se tyčí uprostřed ostrova hustě porostlého zelení. Na březích se ukrývají nejrůznější jeskyně a skály, ve vnitrozemí bublají horké sirné prameny, přesto sem nejezdí příliš mnoho turistů.

Portoriko – Symbolem Portorika je žába jménem coquí, jejíž jméno je odvozeno od zvuku, který vydává. Slyšet ho můžete hlavně v unikátním deštném pralese, kde hnízdí nejrůznější druhy ptáků, a kvete několik vzácných orchidejí.

Bermudy – Asi 150 ostrůvků sopečného a korálového původu, z nichž pouze 20 je obydlených, tvoří souostroví Bermudy. Zdejší klima vybízí k prakticky celoroční turistice, a pokud pomineme tajemný bermudský trojúhelník, který Bermudami prochází, je to ideální zastávka při plavbách po Karibiku.

Honduras – Kdysi středisko mayské civilizace, dnes už „pouze“ naleziště této dávné kultury. Nejvíce se do historie ponoříte na severu země v Cópa Ruinas a zajímavá je také prohlídka města Ceiba, kde se vždy v květnu koná karneval.

Jamajka – Plavbu po moři můžete na chvíli vyměnit za plavbu po řece Marta Brae. Luxusní loď ale nečekejte – jde o dlouhé bambusové vory. I když každý ze souostroví Jamajky má zcela jiné podnebí, skvělý jamajský rum najdete všude, stejně jako rytmy reggae.

Kajmanské ostrovy – Potápěčský ráj je kromě toho také rájem daňovým. Na maličkých ostrovech tak najdete téměř 500 bank. Jako všude jinde v Karibiku, i tady při své plavbě po moři objevíte řadu nádherných pláží, z nichž nejznámější je Seven Mile Beach. Těšit se ale můžete také na kaktusy, orchideje a hlavně želvy.

Haiti – Ač se to bude zdát neuvěřitelné, na Haiti stále najdete hodně míst, která turisté ještě neobjevili. Haiti je totiž ostrov dost hornatý, hory zabírají asi 60% ostrova, a kdyby někdo pořád ještě neměl jasno, může si přeložit jméno „Haiti“ – v jazyce Arawaků to znamená „hornatá země“.

Mexiko – Vydat se na kajaku ke vzdáleným plážím a zátokám, kde budete úplně sami, to je možné v Mexiku. Třeba cestou objevíte některou z pradávných mayských osad nebo opuštěné pueblo. Minout byste rozhodně neměli poloostrov Yuacatán, kde jsou kromě indiánských chrámů ještě krasové jeskyně.

Miami – „Brána do Ameriky“ je nazýván významný přístav Miami. Město vybudované z velké části přistěhovalci z Latinské Ameriky, za převládající jazyk tu je proto považována španělština. Mrakodrapy porostlý kulatý záliv je nejlépe pozorovatelný právě během plavby po moři.

Panenské ostrovy – Asi 50 ostrůvku, z nichž obydlených je pouze 15, vydělává hlavně na daňových výhodách a turistickém ruchu. Panenské ostrovy jsou rozdělené na Americké a Britské a kromě plavání s delfíny tu můžete prožít příjemná chvíle pod mořem i na bílých plážích.

Sv. Kryštof – pokud vás láká místo, kde nepotkáte moc turistů, pak Sv. Kryštof je přesně pro vás – výnosy z turistiky jsou pořád ještě menší než ze zemědělství. Pěstuje se tu cukrová třtina a pláží tu sice nejsou kilometry, ale zato jsou prázdné.

Vyberte si tu nejlepší plavbu. Projděte si stránky s přehledem jednotlivých plaveb po Karibiku.

Zajímají vás plavby i v jiných oblastech? Zkuste plavby Středomoří nebo navštivte obecnější stránky s podrobnějším přehledem snad všech možných plaveb na světě – plavby po moři.

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz