Cocktail

Montserrat: 5 pláží, které by bylo hřích zde nenavštívit!

Karibský ostrov patřící pod Malé Antily byl objevený Kryštofem Kolumbem na konci 15. století. A od té doby se sem zahraniční turisté zatím moc netrhnou. Příroda si totiž tento sluneční ráj dobře chrání.

Tou přírodou je myšlen sopečný původ ostrova Montserrat, který mu dodává právě ale i na ojedinělému půvabu, jenž láká k prozkoumání. A když už budete ostrov tajuplně objevovat, nezapomeňte se podívat alespoň na jednu z těchto nádherných pláží.

Little Bay Beach

little_bay_1024

Zdroj obrázku:carltonsseries.com

Nachází se na severozápadu Montserratu. Plavete raději spíše nežli byste měli polehávat na opalovacím lůžku? Vydejte se rozhodně poté sem.

A na oběd či na večerní drink vyrazte do plážové restaurace Soco Cabana a pozorujte připlouvající a odplouvající mumraj sněhobílých lodí v zálivu.

Rendezvous Bay Beach

rendezvous_bay_beach_536

O kousek na sever od Little Bay se nachází asi ta nejosobitější a nejromantičtější pláž Montserratu – Rendezvous Bay Beach. Nadšenci do potápění a šnorchlování se zdejších vod nebudou moc nabažit. Jde také o jedinou pláž na ostrov s bílým pískem.

Carr’s Bay Beach

carrs_bay_beach_813

Zdroj obrázku:www.cumminscederberg.com

Jižně pod Little Bay se můžete podívat na čarokrásnou černě písčitou krásku ostrova. Na Carr’s Bay Beach se kromě opalování můžete také věnovat objevování podmořských útesů na jihu zálivu či projít se pozůstatky zničené koloniální pevnosti. Rezavá děla jsou upomínkou na doby její slávy.

Woodlands Beach

woodlands_beach_1023

Zdroj obrázku:www.vrbo.com

Když budete i od Carr’s Bay Beach nadále pokračovat směrem na jih, tak pochvíli dorazíte k takové malé tiché piknikové plážové oáze. Na Woodlands Beach lidi nejraději vyrážejí s tím, že zde v klidu poobědvají a poté se kochají krásným výhledem do azurových vod.  

Isle‘s Bay Beach

isles_bay_beach_600

Zdroj obrázku:https://coastalcare.org/

Když i dále váš kurz zůstane stále směrem na jih, tak se dostanete k Isles’Bay Beach, u které ústí řeka Belham. Pláž, která nejvíce na ostrově nese známky nevyzpytatelné sopky Soufrière, která se nachází poblíž.

Až vám vyhládne, stavte se v Hank’s Beach baru na severu pláže. Mořské plody na sto možných způsobů je zdejší největší specialita. 

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz