Cocktail

Legenda o Bílé čarodějnici: Proč straší poblíž zátoky Montego?

arodjnice_1000

Na místě označovaném jako Rose Hall nedaleko jamajské zátoky Montego se na černém koni prohání stín – postava v zeleném sametovém plášti. Proč? To vysvětluje dávná legenda plná vášně, ale hlavně nenávisti, násilí a pomsty.

Hlavní roli v celé legendě hraje Annie Mae Patterson. Ta se narodila na Haiti anglické ženě a irskému muži. Na Haiti společně s rodiči vyrůstala a už jako malá se začala zajímat o magii, kouzla a voodoo. Velmi brzy jí zemřeli oba rodiče a Annie našla zázemí u své chůvy, jež ji v magii a umění voodoo zdokonalovala.

Když bylo Annie osmnáct let, chůva jí zemřela. Ona se proto přestěhovala na Jamajku, aby začala nový život na novém místě. Protože byla podle všeho velmi krásná, brzy se do ní zamiloval John Palmer, majitel statku Rose Hall, k němuž patřil nejen nádherný velký dům, ale také 7 000 akrů cukrové plantáže, na níž pracovaly asi dvě tisícovky otroků.

John Palmer si Annie vzal za ženu a žili šťastně… Bohužel jen několik měsíců. Annie začala mít velmi brzy svého manžela dost, lezl jí na nervy. Proto ho často podváděla s otroky z plantáže, až ji John jednoho dne přistihl, načež ji surově zbil. Ona se mu za to pomstila nasypáním jedu do kávy. Manžela se tak zbavila a veškerý majetek měla najednou pro sebe.

Štěstí trvalo vždy jen pár měsíců

Annie dál spávala s otroky, s každým ale vždy jen krátce. Jakmile ji omrzel, zabila ho. Kromě toho bila, střílela a prostřednictvím voodoo rituálů mučila i ostatní otroky, jen tak, z rozmaru. Také se ještě dvakrát vdala, ale oba manželé jí zemřeli – nikdo nebyl schopen dokázat, že je zavraždila, ale obecně se to předpokládalo. V obou případech si přišla na další majetek nezanedbatelné hodnoty.

Boží mlýny zamlely

Její krutovláda na statku Rose Hall a v jeho okolí skončila, když Annie udělala naprosto osudovou chybu. Zamilovala se totiž do účetního Rutherforda, který její lásku však neopětoval – byl až po uši zamilovaný do vnučky zdejšího šamana, do Millicent. Té proto udělala ze života peklo. Seslala na ni kletbu, takže Millicent pronásledoval zlý duch. Jeho jediným posláním bylo zařídit, aby chřadla a chřadla… Až nakonec zemřela.

Millicentin dědeček však přišel na to, co způsobilo smrt jeho vnučky, a tak se rozhodl pomstít – povolal si několik otroků, kteří Annie zabili a pochovali do hluboké jámy na pozemku Rose Hall. Součástí jejího pohřbení bylo rovněž několik rituálů, které měly zneškodnit i jejího ducha. Rituály však měly trhliny, takže Anniein duch se po pozemku pohybuje dodnes.

Říká se, že několik následujících majitelů Rose Hall zemřelo strašnou, tragickou smrtí. Na život v Rose Hall si poté nikdo netroufl po 130 let. Život s podivnými stíny za zády zkrátka nikdo nechtěl riskovat…

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz