Cocktail

6 pohlednicových pláží, které jsou až podezřele dokonalé

bigstock-port-of-george-town-of-grand-c-109306262_1000

Původně Želví ostrovy, které jako první objevil a pojmenoval známý mořeplavec a cestovatel Kryštof Kolumbus, byly poměrně záhy přejmenovány na ostrovy Kajmanské. Přesto, že byl jejich nový (a dosud nepozměněný) název odvozen od jistého druhu krokodýla, nepropadejte panice!

Na nebezpečné a plnou pusou ostrých zubů vyzbrojené kajmany zde dneska už opravdu nenarazíte. Co vás ale (příjemně) překvapí, jsou zdejší pláže, které možná působí až příliš dokonale. Pojďme se podívat na 6 bezkonkurenčně nejdokonalejších.

1. Seven Mile Beach: Kráska z plakátů

1-seven-mile-beach_1000 

Zdroj obrázku:https://ultimatedestinationweddingguide.com

A začneme absolutní bombou. Tou je Seven Mile Beach – kráska jež své bělavé křivky rozprostřela na západě ostrova Grand Cayman. Ačkoli může její název svádět k odvážným odhadům týkající se její délky, zklameme vás. Po přeměření má tato pohlednicová nádherapouze 5,5 mil“.

Rozlehlá písčitá pláž lemovaná příjemným stínem palem s nabídkou bohatého mořského (i podmořského) vyžití, má pouze jedinou vadu na kráse – cenu ubytování, která je stejně luxusní, jako samotné místo.

2. Cayman Kai: Moře barvy té nejjasnější modři

2-cayman-kai_1080 

Zdroj obrázku:https://www.grandcaymanvillas.net

Proslulá pláž Cayman Kai je taktéž situovaná na ostrově Grand Cayman. Oblíbená je zejména pro svůj jemný a třpytivý písek i průzračné moře, jež v těchto končinách nabízí bohatou paletu všech odstínů modré, jaké si jen dokážete představit.

Srdce milovníků romantiky a osamělých Robinsonů zajásají! Pláž je situovaná na severním cípu ostrova, daleko od luxusních hotelových resortů i všudypřítomného ruchu. Blankytně modré laguny, tropické rostlinstvo a ničím nerušená pohoda, jsou balzámem na pošramocenou duši i napjaté nervy.

3. Rum Point: Jack Sparrow by vám záviděl

3-rum-point-grand-cayman-island_1024

Zdroj obrázku:https://ultimatedestinationweddingguide.com 

Zcela kontrastní k výše uvedené pláži Cayman Kai je pláž Rum Point, která – jak již její samotný název napovídá, potěší zejména milovníky kvalitního karibského rumu, za který by vám vrazil hák do zad i samotný Jack Sparrow.

Rum Point Beach je vyhlášená zejména pro své plážové bary a restaurace, v nichž dostanete ty nejkvalitnější a nejlepší potraviny (a alkohol, samozřejmě!) i mělkými vodami, jež ocení převážně rodiny s dětmi. Na pláži jsou lehátka i zavěšené houpací sítě pro váš maximální odpočinek a uvolnění.

4. Head O Bay: Útěk z reality

4-head-o-bay_1030.

Zdroj obrázku:https://dtmag.com/ 

Kajmanské ostrovy jsou nádherné. Občas vás ale může na některých místech rušit jejich až přespříliš komerční povaha. V takové situaci máte jen jedno východisko – utéct na ostrůvek Little Cayman a pláž Head O Bay, na níž vás nebude nic a nikdo rušit.

Malebná kráska Head O Bay je ideální pro rodiny s dětmi i milovníky té pravé ostrovní romantiky. Pláž je proslulá překrásnými výhledy, stejně jako bohatým podmořským životem a několika magickými lagunami, jež vás svou krásou naprosto očarují.

5. East End Beach: Nejkrásnější východy slunce

5-east-end-beach_1024.

Zdroj obrázku:www.bstlhj6.com

Ať už hledáte ideální místo k zásnubám nebo jednoduše chcete zcela odzbrojit vaši milovanou, je pláž East End Beach tím pravým. Nejkrásnější východy slunce na celém ostrově Grand Cayman jsou k vidění právě zde!

Překrásné scenerie a romantika, doslova prýštící z každého zrnka písku na pláži potěší všechny nenapravitelné romantiky. Jen pozor na návštěvu během víkendu – to zde totiž probíhají sešlosti místních, takže může být na pláži maličko přeplněno.

6. Point O' Sand: Samota a vybraná společnost

 6-sandy-point-little-cayman_610

Zdroj obrázku ultimatedestinationweddingguide.com

Další kráska ostrůvku Little Cayman se pyšní práškově jemným pískem a naprostou samotou. Sbalte piknikový koš, lahev vyhlášeného karibského rumu, partu přátel a vydejte se na pozemský ráj, který nese vznešené jméno Point O' Sand.

Mělké pobřeží, které zde dlouho nedosahuje hloubky větší než 15 stop, je ideální pro vyhřívání na karibském sluníčku s dobrou kniho v jedné a namíchaným koktejlem v druhé ruce.

Na Kajmanských ostrovech najdete nejkrásnější pláže Karibiku

Je úplně jedno, zda se rozhodnete zakotvit na ostrově Grand Cayman nebo jeho roztomilejším sousedovi Little Cayman, zdejší pláže vás jednoduše nadchnou a nepustí. Ne nadarmo jsou turisty i místními prohlašovány za nejkrásnější pláže celého Karibiku, možná i celého světa. Poctíte je návštěvou? 

Další zajímavé weby o plavbách

Plavby po mořích celého světa jsou dnes na dosah ruky. Kam všude je možné se plavit se dozvíte také na následujících stránkách:

plavby v nabídce ESO travel »

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o plavbách v Karibiku pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, váš partner pro exotickou dovolenou 2016.

Chcete jet do Ameriky? Všechny informace najdete na portálu Amerika.cz, databázi zajímavostí o Americe!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@plavbykaribik.cz